mkspng

Wicher nie zaszalał w Działdowie

W rozgrywkach klasy B działdowski MKS rozegrał w sobotę, 13 kwietnia kolejny mecz o mistrzowskie punkty. Rywalem na stadionie w Działdowie był Wicher Gwiździny i trzeba przyznać, że nie powiał zbyt mocno.

Trzeba jednak przyznać, że nasi piłkarze mieli sporo kłopotów w tym meczu, szczególnie w pierwszej połowie gry. W 12. minucie meczu goście dość nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę jednego z zawodników gości, który skierował ją do bramki działdowian. Dwadzieścia minut czekali kibice na doprowadzenie do sta- nu remisowego. W 33. minucie rzut różny wykonywali z kolei działdowianie. Oskar Pieckowski posłał piłkę w pole bramkowe, a tam głową skierował ją do siatki bramki gości Piotr Czarnecki. Kiedy pierwsza połowa dobiegała końca rzut wolny z 19 metrów wykonywał Oskar Pieckowski. Bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a ta trafiła wprost pod nogi Piotra Czarneckiego, który z najbliższej odległości posłał ją do bramki i ustalił wynik do przerwy. Kwadrans po wznowieniu drugiej części gry znakomitym strzałem popisał się Oskar Pieckowski. Wykonał rzut wolny z odległości około 37 metrów, uderzył piłkę bardzo mocno i precyzyjnie, która wpadła w okienko bramki drużyny przyjezdnej. To był gol jakich mało ogląda się na naszych boiskach. W 75. minucie doskonałą piłkę w polu karnym rywali otrzymał Piotr Czarnecki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił dość mocno, ale wprost w bramkarza. Odbita piłka trafiła ponownie do Czarneckiego, który tym razem skierował ją do siatki. W ostatniej minucie gry wszedł z piłką w pole karne Damian Kalisz i czystym uderzeniem skierował ją obok bramkarza do siatki, ustalając końcowy wynik na 5:1.

MKS Działdowo – Wicher Gwiździny 5:1.
Bramki zdobyli: Piotr Czarnecki 3, Oskar Pieckowski i Damian Kalisz po 1.

MKS grał w składzie: Kamil Molski (79-Damian Zieliński), Sławomir Cybulski (69-Kacper Bąbalicki), Adrian Bąbalicki, Norbert Blank, Adam Pawlaczyk (77-Krystian Mróz), Cezary Pieckowski, Bartosz Sobotka, Oskar Pieckowski (79-Szymon Gęsicki), Jakub Zębalski (69-Łukasz Szymański), Piotr Czarnecki, Damian Kalisz

Wyraź swoje zdanie