Awans jest nasz!

Za nami pierwszy sezon w historii MKS Działdowo. Drużyna seniorów rywalizowała w piłkarskiej klasie B. Kierownictwo klubu postawiło przed drużyną jasny cel, awans do klasy A. Trener Pieckowski zmontował dobry zespół, w większości z młodych zawodników, choć doświadczonych także nie brakowało. Ta mieszanka rutyny z młodością przyniosła nadspodziewanie dobre rezultaty.

W rundzie jesiennej MKS wygrał 10 spotkań i zremisował tylko jedno na boisku w Ostródzie z Sokołem II. Runda wiosenna była jeszcze lepsza, albowiem zespół Krzysztofa Pieckowskiego nie dość, że nie zaznał goryczy porażki, to nawet nie dopuścił do remisu. Drużyna zdystansowała pozostałych rywali i to zdecydowanie. Już na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek zespół zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W całych rozgrywkach MKS zdobył 64 punkty, strzelił rywalom imponującą liczbę bramek, aż 108 i tracąc najmniej ze wszystkich drużyn, tylko 16 goli. Na ten wyczyn zdobytych goli pracowali: Piotr Czarnecki 26 bramek, Oskar Pieckowski 13, Adam Pawlaczyk 10, Damian Kalisz 10, Adrian Bąbalicki 9, Jakub Sobotka 5, Cezary Pieckowski 5, Norbert Blank 4, Łukasz Szymański 4, Szymon Gęsicki 4, Bartosz Sobotka 3, Jakub Zębalski 2, Damian Zieliński 2, Damian Jackowski 2, Sławomir Cybulski 2, Sebastian Rynkowski 1 oraz 2 gole samobójcze i 3 za walkower w meczu ze Startem II Nidzica. Warto dodać, jako ciekawostkę, że setnego gola dla MKS zdobył najskuteczniejszy strzelec Piotr Czarnecki w ostatnim, wygranym meczu 16:1 z LZS Fijewo.

Trener działdowian Krzysztof Pieckowski ma już rozpisany plan przygotowań do występów w klasie A wraz z terminami meczów sparingowych, o czym poinformujemy niebawem.

Źródło: Tygodnik Działdowski